Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka książek dla najmłodszych – odwiedziła Szkołę Podstawową w Posadowej Mogilskiej. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I – V.

Tematykę spotkania zdominowała seria wydawnicza zwariowanej cioci Jadzi, ale była też okazja, by podyskutować o innych bohaterach twórczości Elizy Piotrowskiej. Autorka opowiedziała dzieciom o genezie powstania jej książek, pomysłach na książkowe opowieści oraz stylu pracy, a także o swoim życiu w Brazylii. Ciekawy, lekki i dowcipny sposób narracji spowodował, że szybko nawiązał się dialog między autorką a słuchaczami.

Uczestnicy i uczestniczki spotkania wykazali się również dużą aktywnością i kreatywnością w trakcie warsztatów prowadzonych przez gościa.

Na zakończenie spotkania pisarka odpowiadała na szereg pytań czytelników i złożyła autografy na zakupionych przez uczniów książkach.

Eliza Piotrowska odwiedziła gminę na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej, która w ramach programu rządowego promującego czytelnictwo realizuje projektu „Otwarci na literaturę”.