Ponad 100 uczennic i uczniów z pięciu szkół z naszej gminy rozpocznie w najbliższych dniach kurs nauki pływania. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu i wsparciu z budżetu gminy uczestnicy będą korzystać z zajęć nieodpłatnie.

Z wnioskiem o wsparcie finansowe nauki pływania dla najmłodszych dzieci wystąpił klub Wicher Mogilno, korzystając przy tym z pomocy pracowników Urzędu Gminy Korzenna. Przyznane dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł jest mniejsze od wnioskowanego o połowę. Dlatego pozostałą kwotę wyłoży budżet gminy.

Szacuje się, że w efekcie trwającej jeszcze rekrutacji z kursu skorzysta około 100 dzieci. Zajęcia na basenie w Korzennej obejmą uczennice i uczniów ze szkół w Mogilnie, Posadowej Mogilskiej, Koniuszowej, Łęce i Korzennej głównie z klas III, a w niektórych przypadkach także dzieci z klasy pierwszej. Każde z dzieci będzie mogło nieodpłatnie wziąć udział w zajęciach na basenie, trwających łącznie 20 godzin i prowadzonych w poniedziałki, środy i czwartki. Ich rozpoczęcie powinno nastąpić w ciągu najbliższych dni.

Dzieci z pozostałych szkół także będą miały możliwość udziału w bezpłatnych zajęciach z nauki pływania. Kurs, który rozpocznie się we wrześniu, zostanie sfinansowany po części ze wsparcia pozyskanego przez gminę z budżetu województwa, po części z budżetu gminy.