Jeszcze w tym roku rozbudowana zostanie infrastruktura sportowa w Koniuszowej. Przy szkole zostanie wbudowana bieżnia o nawierzchni poliuretanowej. Przetarg na realizację tej inwestycji został już ogłoszony, a firmy mają czas na składanie ofert do 16 marca.

Bieżnia znajdzie się w sąsiedztwie boiska wielofunkcyjnego, które oddano do użytku w 2019 roku. Już wówczas zakładano, że w przyszłości w bezpośrednim sąsiedztwie boiska powstanie także bieżnia. Termin realizacji inwestycji uzależniony był od możliwości finansowych. Te pojawiły się w tegorocznym budżecie i można było ogłosić przetarg.

Zadaniem firmy, która otrzyma zlecenie, będzie budowa trzytorowej bieżni poliuretanowej o długości 72,5 m i szerokości 3,85 m. Będzie ona służyć do uprawiania biegania na dystansie 60m. Pozostałą część bieżni stanowić będzie strefa hamowania oraz strefa przed linią startu. Bieżnia wyposażona będzie także w strefę bezpieczeństwa oraz materace lub inne osłony, poprawiające bezpieczeństwo i komfort na skróconej drodze hamowania.

Obiekt będzie oświetlony oraz wyposażony w monitoring wizyjny.