Budowa zadaszonego boiska w Trzycierzu została zakończona. Na wiosnę wokół wyrośnie trawa i kropka nad „i” zostanie postawiona. Znacznie wcześniej użytek z nowego obiektu zrobią uczennice i uczniowie SP w Trzycierzu oraz młodzi adepci piłki nożnej.

Boisko ma wymiary 40×20 m i jest całkowicie zadaszone, dzięki czemu nawet przy dużych opadach deszczu nie będzie przeszkód, by z niego korzystać. Latem przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza chronić będzie możliwość częściowego podniesienia zadaszenia. Naturalny przewiew pozwoli uniknąć zaduchu i wysokich temperatur.

Nawierzchnia ze sztucznej trawy położona jest na podłożu betonowym. Obok bramek zamontowane są także kosze do koszykówki oraz oświetlenie. Sama konstrukcja dachu wykonana jest z drewna, dzięki czemu obiekt zyskuje na estetyce. Położony na niej dach jest ze sztucznego materiału dwuwarstwowego, który będzie wypełniany powietrzem. Obok boiska wybudowano również bieżnię.

Gmina uzyskała na realizację prac dofinansowanie z Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu Olimpia w wysokości 1,37 mln zł. Pozyskano też pomoc na modernizację boiska trawiastego w wysokości około 800 tys. zł, której udzieliło również Ministerstwo Sportu i Turystyki z programu „Sportowa Polska”. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 3,23 mln zł.