Kilkunastu wykonawców na scenie i zróżnicowany, atrakcyjny program to najkrótsze podsumowanie wczorajszego (24 stycznia) „Koncertu noworocznego” w wykonaniu uczennic i uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej. Licznie zgromadzona publiczność doceniła umiejętności młodych artystów i bez bisów się nie obyło.

Przygotowania do koncertu trwały już od września. Najpierw starannie dobierano repertuar, a potem była praca nad techniką i interpretacją. Efektów można było posłuchać we wtorkowy wieczór, podczas którego na scenie w hali widowiskowo-sportowej w Korzennej zaprezentowało się 17 wykonawców. Publiczność miała okazję posłuchać solistów, kilku zespołów, chóru oraz orkiestry smyczkowej.

Program przygotowano wedle zasady dla każdego coś miłego. Były zatem kolędy w wykonaniu chóru oraz w wersjach instrumentalnych granych zarówno solo, jak i w zespołach. Obok utworów klasycznych znalazły się także kompozycje współczesne. Wykonawcom towarzyszyli akompaniatorzy, a także podkład z taśmy. Obok utworów mniej popularnych nie brakowało także przebojów klasyki, które zafundowała publiczności zwłaszcza orkiestra smyczkowa prowadzona przez nauczyciela Bartka Życzyńskiego. W jej interpretacji zabrzmiała „Oda do radości” z IX symfonii Ludwiga van Beethovena, jedna z części „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego, fragment suity „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego i wreszcie słynna uwertura Wilhelm Tell Gioacchino Rossiniego, której publiczność towarzyszyła w finale ciągłymi, rytmicznymi oklaskami.

Obok rodzin i znajomych młodych artystek i artysto na widowni pojawiali się melomani, a także m.in. wójt Leszek Skowron, występujący tym razem przede wszystkim w roli ojca skrzypaczki Leny Skowron, radni Stanisław Grygiel, Mieczysław Górka i Andrzej Łukasik oraz kierownictwo SP w Korzennej dyr. Dariusz Brończyk i zastępczyni dyrektora Monika Zielińska.

Zobacz galerie zdjęć z koncertu nr 1, nr 2 i nr 3.