Trwają prace przy budowie drogi Trzycierz Ulica. W ciągu 2-3 tygodni powinno zakończyć się układanie nawierzchni betonowej. – Przepraszamy za chwilowe uciążliwości i prosimy o respektowanie oznakowania, a w szczególności zakazów wjazdu – mówi Stanisław Przychocki, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, wykonującego inwestycję.

Prace obejmują odcinek o długości 950 m. Obok wymiany nawierzchni wykonane zostaną także pobocza z kruszywa łamanego. Prace prowadzone są etapami i trzeba się liczyć z czasowymi utrudnieniami w ruchu. – Proszę wyrozumiałość i cierpliwość na czas remontu – zwraca się do mieszkańców prezes PUK, zaznaczając, że spółka stara się realizować prace możliwie szybko i ograniczać do minimum utrudnienia w ruchu. Jedocześnie apeluje o stosowanie się do oznakowania na czas remontu, a zwłaszcza o to, by nie wjeżdżać na drogę o świeżo wylanym betonie. Grozi to uszkodzeniem własnych pojazdów i powoduje wysokie koszty naprawy nawierzchni.

W sumie inwestycja kosztować będzie 1,2 mln zł, ale dużą część wydatków sfinansuje wsparcie z zewnętrznego źródła. Gmina pozyskała dofinansowanie na realizację tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości blisko 875 tys. zł.