Około 6-8 ton wielkogabarytowych odpadów dziennie zabierają śmieciarki Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Korzenna, podczas trwającej drugi dzień tegorocznej zbiórki w sołectwach. – To podobna ilość, co w latach poprzednich – mówi Stanisław Przychocki, prezes spółki.

Wczoraj i dzisiaj od godziny 9 do 17 odpadów wielkogabarytowych w wyznaczonych miejscach mogli pozbywać się mieszkańcy Wojnarowej, Lipnicy Wielkiej i Bukowca. Przeciętnie codziennie wywożone są trzy śmieciarki odpadów czyli około 21 metrów sześciennych.

Generalnie większość osób stosje się do zasad i przywozi na miejsce odpady, które podlegają zbiórce. Nieliczni najwyraźniej nie doczytali informacji i przywozili także np. opony ciągnikowe, których w ten sposób pozbywać się nie można. Osoby, które o tym zapomniały, musiały zabrać opony z powrotem.

Weryfikację mieszkańców prowadzą, jak zwykle, sołtysi lub sołtyski oraz pracownik Urzędu Gminy Korzenna. Zapobiega to przywożeniu odpadów przez osoby spoza naszej gminy,

Zbiórka potrwa do 14 sierpnia (poniedziałek) i będzie ostatnią tego typu akcja. Potem odpady będzie można oddawać przez cały rok w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów w Miłkowej, który aktualnie jest w trakcie budowy.

Harmonogram zbiórki oraz rzadzące nią zasady można sprawdzić tutaj.