Elementy folkloru i tradycji, występy zespołów regionalnych z Lipnicy Wielkiej i Janczowej, obrzędy dożynkowe i prezentacja wieńców – to tylko część programu Dożynek Wojewódzkich, które odbędą się w Korzennej w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia. W roli gwiazdy wydarzenia wystąpi Maryla Rodowicz, której koncert zaplanowano wieczorem.

Wszystko rozpocznie się korowodem dozynkowym,który wyruszy spod budynku Urzedu Gminy i przejdzie na plac przy dworze w Korzennej. Nie zabraknie także okazji do degustacji regionalnych potraw, które przygotowują koła gospodyń wiejskich. Będzie można również zobaczyć efekty pracy grup dożynkowych, które od wielu tygodni przygotowywały wieńce dożynkowe. Obok wieńców z wielu gmin z całej Małopolski będą także wieńce przygotowane przez 16 sołectw z naszej gminy. Wieńce uczestniczące w konkursie oceni profesjonalne jury, przyznając nagrody dla zdobywców poszczególnych miejsc.

Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla dzieci. Będą animacje, gry i zabawy, a także pokaz fajerwerków.

Muzyczną atrakcją wieczoru będzie koncert Maryli Rodowicz, która zaśpiewa swoje największe przeboje. Koncert gwiazdy wieczoru poprzedzi zespół One Step, który niedawno nagrał swój pierwszy singiel „Za mało” i przygotowuje się do wydania płyty. Rockowo-popowa muzyka będzie dobrym wstępem do dania głównego wieczoru. Po koncercie legendarnej wokalistki na scenie pojawi się zespół, grający muzykę taneczną, a zabawa potrwa do północy.

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego