Mimo że w styczniu opadów śniegu było niedużo, to wydatki na odśnieżanie dróg były bardzo wysokie. W minionym miesiącu wydano na ten cel z budżetu gminy 135 tys. zł.

Dni z opadami było styczniu niewiele, ale warunki na drogach były trudne także w dni bez opadów z powodu niewielkiego mrozu. Temperatura spadająca poniżej zera powodowała, że na drogach było ślisko i konieczne były interwencje. Tymczasem zgodnie z warunkami przetargu gmina ponosi koszty każdego wyjazdu, płacąc za każdy kilometr drogi objętej zimowym utrzymaniem. Efekt jest taki, że im więcej wyjazdów, tym wyższe rachunki.

Dodatkowo po ubiegłorocznym przetargu wzrosły cena usług świadczonych przez firmy utrzymujące drogi. Obecnie gmina płaci w tym roku 180 zł za utrzymanie w wymaganym standardzie 1 km drogi (dwa wyjazdy jednego dnia) czyli o 47 zł więcej niż rok temu. Oznacza to wzrost cen o ponad 35 procent. Nieco niższą stawkę od pozostałych firm ma PUK Korzenna, który za utrzymanie 1 km drogi (dwa wyjazdy dziennie) otrzymuje 179 zł.