Blisko 90 ton odpadów zebrano w ciągu dwóch dni akcji zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Z dodatkowej możliwości skorzystały dziesiątki osób z całej gminy. – Akcja wyszła naprzeciw potrzebom mieszkańców, którzy generalnie pozytywnie oceniali tę inicjatywę – podkreśla Stanisław Przychocki, prezes PUK Korzenna.

Zbiórka odbywała się na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Miłkowej, który formalnie nie został jeszcze uruchomiony. Wykorzystano jedynie znajdujący się przy nim duży plac, który pozwalał na wygodne przeprowadzenie akcji. W ciągu dwóch dni (w piątek i sobotę) przywieziono blisko 62 tony odpadów wielkogabarytowych takich jak np. meble, a taż niespełna 23 tony opon samochodowych oraz ponad 5 ton sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Odpady ładowano bezpośrednio na śmieciarki PUK Korzenna i wywożono na wysypisko. W sumie kilka samochodów wykonało 12 kursów do Nowego Sącza. Za zagospodarowanie jednej tony odpadów wielkogabarytowych oraz opon gmina płaci 1390 zł netto, zaś za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – 760 zł netto.

Już niebawem PSZOK w Miłkowej będzie do dyspozycji mieszkańców przez cały rok od wtorku do soboty. Odpady będzie można oddawać w dowolnym terminie w ramach opłaty ponoszonej za odbiór odpadów komunalnych. Termin uruchomienia PSZOK-u zależy teraz jedynie od tego, kiedy powiat nowosądecki wyda konieczną decyzję administracyjną w tej sprawie.