Blisko 100 zawodników i zawodniczek przyjechało do Korzennej, by 18 i 19 marca rywalizować w speedcubingu czyli układaniu kostki Rubika podczas Korzenna Spring Open 2023. Obok uczestników z różnych stron Polski byli także goście ze Słowacji, Węgier i Izraela.

Halę w Korzennej na dwa dni opanowali amatorzy różnych konkurencji w układaniu kostki Rubika. Ułożyć jak najszybciej tą jedną z najpopularniejszych łamigłówek logicznych na świecie starali się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Obok kilkulatków byli też uczestnicy w wieku średnim. Wszystkich połączyła ta sama pasja.

Rywalizować można było w 9 konkurencjach tj. układaniu kostki 2x2x2, 3x3x3, 4x4x4, 5x5x5, 3x3x3 bez patrzenia, 3x3x3 jedną ręką, a także kostek skewb, square oraz clock.

Pierwsze w Korzennej zawody w tej dyscyplinie otworzył wójt Leszek Skoworn, który objął wydarzenie swoim patronatem. – Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję się jeszcze tutaj spotkać w tym lub większym gronie – mówił, życząc wszystkim jak najlepszych rezultatów.

Organizatorzy zawodów – Karol Kantor, Michał Kantor i Maksymilian Gala – zapewnili nie tylko miejsce, ale profesjonalne playmaty, timery i displaye, dzięki czemu były warunki do uzyskiwania jak najlepszych rezultatów oraz możliwość śledzenia wyników na żywo. Zawodnicy mogli ponadto skorzystać z obiadu, a dla korzystającym z transportu publicznego zapewniono dojazd z Nowego Sącza busem udostępnionym przez firmę Bulanda.

Ostateczne wyniki publikowane sa na stronie Światowego Stowarzyszenia Speedcubingu tutaj

Zobacz galerię zdjęć tutaj i tutaj