Z udziałem dzieci i ich rodziców oraz animatorów i zaproszonych gości w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej podsumowano półroczny projekt „OTWARCI NA KULTURĘ”. Z szerokiej palety zajęć warsztatowych skorzystało około 200 dzieci z całej gminy.

W domach kultury w Mogilnie, w Wojnarowej, Siedlcach i Jasiennej można było uczestniczyć w zajęciach plastycznych, rękodzielniczych, muzycznych, tanecznych oraz nauczyć się patchworkingu. Pod okiem instruktorów i instruktorek uczestniczki i uczestnicy zajęć mogli doskonalić swoje umiejętności, realizować swoje zainteresowania i pasje lub nauczyć się nowych umiejętności.

Efekty trwającej pół roku pracy można było zobaczyć i usłyszeć, w trakcie podsumowania, które w sobotę,2 grudnia, odbyło się w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej. Na scenie pojawiły się grupy taneczne z Wojnarowej i Lipnicy Wielkiej, dzieci z Janczowej przygotowały pokaz mody ekologicznej, a Mali Lipniczanie zagrali kilka utworów ze swojego repertuaru.

Wśród publiczności obok rodziców i znajomych dzieci biorących udział w projekcie, był także wójt Leszek Skowron, który bohaterom i bohaterkom wydarzenia nie szczędził nie tylko oklasków, ale też słów uznania.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego