Reprezentanci szkół podstawowych w Korzennej i w Lipnicy Wielkiej zwyciężyli w X Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii Gminy Korzenna”. W SP w Lipnicy Wielkiej rywalizowano osobno w trzech kategoriach utworzonych dla klas 2-3, 4-6 i 7-8.

Uczestniczące w konkursie uczennice i uczniowie mieli za zdanie wykazać się znajomością ortografii, mierząc się z przygotowanymi na konkurs dyktandami. Jak podkreślają organizatorzy były one niewyobrażalnie trudne.

W związku z tym nie wszystkim było do śmiechu mimo, iż „Clown próbował rozśmieszyć ponaddwuipóltysięczną publiczność, ale sztuka mu się nie udała”,  gdyż uczniowie bez trudu poradzili sobie nawet z „Beznogim korsarzem o trupiej cerze, który żebrał z wrzeszczącą papużką na ramieniu. Niedomagał nieco z powodu zaawansowanego reumatyzmu i nie mógł przemówić żadnego słowa”. Po skończonym dyktandzie uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na wyniki końcowe . „W końcu ukazał się nie przypadkiem, rozwścieczony i wzburzony treser, który uspokoił całe towarzystwo” .

Tym, którzy z ortograficznymi meandrami języka polskiego poradzili sobie najlepiej, dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów wręczyli zastępca wójta Krzysztof Ogorzałek i dyrektor SP w Lipnicy Wielkiej Marcin Wojnarowski.

WYNIKI

Kategoria klasy 2 – 3

I miejsce – Nikodem Matusik  SP Korzenna

II miejsce – Amelia Pater   SP Trzycierz

III miejsce – Gabriela Wrona SP Lipnica Wielka

Kategoria klasy 4 – 6

I miejsce – Zuzanna Durałek SP Lipnica Wielka

II miejsce – Otylia Sułowicz   SP Mogilno

III miejsce – Jakub Ostręga  SP Łęka

Kategoria klasy 7 – 8

I miejsce – Alicja Kantor SP Lipnica Wielka

II miejsce – Ola Bugara  SP Mogilno

III miejsce – Weronika Szczepańska  SP Lipnica Wielka