Centrum Sportu i Rekreacji w Korzennej rywalizują w Ogólnopolskim Konkursie Budowlanym „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” O nagrodach w konkursie organizowanym od 27 lat przez  Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego decyduje jury powołane przez organizatora. Internauci mogą natomiast głosować na wybrane inwestycje w internetowym plebiscycie.

W tegorocznej edycji konkursu zgłoszono około 400 obiektów. Gmina Korzenna także przedstawiła swoją propozycję tj. Centrum Sportu i Rekreacji składające się z hali sportowo-widowiskowej oraz basenu. Zgodnie z regulaminem konkursu obiekty, które zostaną zakwalifikowane do finału konkursu, będą wizytowane przez jurorów konkursów w ustalonym wspólnie terminie.

Nagrody przyzna niezależne jury złożone z 37 fachowców, profesorów politechnik, uniwersytetów i akademii, przedstawicieli ministerstw.  Nagrody przyznają również ministerstwa sprawujące patronat, marszałkowie województw, izby budowlane, izby gospodarcze, izby architektów, Związek Powiatów Polskich za wyróżniające się obiekty w regionach.

Głosy na Centrum Sportu i Rekreacji w Korzennej w internetowym plebiscycie można oddawać wielokrotnie tutaj do 9 maja do godz. 12:00.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum Rezydencji Królów i Rzeczypospolitej.