Drużyna Mogilno/Koniuszowa triumfowała w Halowym Pucharze Wójta, który odbył się w sobotę, 9 marca, w hali sportowej w Korzennej. W rywalizacji uczestniczyło dziewięć zespołów.

Zmagania rozgrywano najpierw w dwóch grupach systemem każdy z każdym, z których najlepsze zespoły awansowały do grupy walczącej o wygraną w turnieju, a pozostałe do grupy konkurującej o dalsze miejsca . Zmagania rozpoczęły się tuż po godz. 9:00 i trwały około sześć godzin. Mecze rozgrywane były przez drużyny w pięcioosobowym składzie, w których mógł występować co najwyżej jeden zawodnik zrzeszony w klubie. Mecze trwały po 12 minut. W sumie odbyły się 32 spotkania.

Emocji nie brakowało, bo nikt się nie oszczędzał. Obok meczów z wyraźną przewagą jednej drużyny było wiele spotkań niezwykle zaciętych, w których losy wyniku ważyły się do samego końca. Szczególnie w rywalizacji finałowej poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie najlepiej poradzili sobie zawodnicy Mogilno/Koniuszowa, którzy spośród siedmiu rozgranych meczów wygrali sześć, a jedno spotkanie zremisowali. Na drugim miejscu zakończył turniejowe zmagania zespół Korzennej, w składzie którego wystąpił wójt Leszek Skowron. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna Posadowej.

Najlepszym strzelcem został Sebastian Porębski (Trzycierz – 8 bramek), najlepszym bramkarzem uznano Jonasza Gałęziowskiego (Mogilno/Koniuszowa), zaś tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Paweł Bugara (Mogilno/Koniuszowa).

Ostateczna klasyfikacja:

  1. Mogilno/Koniuszowa
  2. Korzenna
  3. Posadowa
  4. Wojnarowa
  5. Miłkowa
  6. Trzycierz
  7. Siedlce/Słowikowa
  8. Łyczana
  9. Lipnica Wielka