Sporo atrakcji czekać będzie na uczestników pikniku w amfiteatrze w Korzennej zaplanowanego na najbliższą niedzielę, 17 września. Najpierw dominować będzie folklor, a potem pojawią się akcenty historyczne. Początek o godz. 14.30.

Pierwsza część zabawy odbywać się będzie pod hasłem „Piknik trzech kultur”. Na scenie zaprezentują się takie zespoły jak Przyszowianie, Lipniczanie, Rożnowska Dolina, Brzeznioki, Ochotnicanie, Pienińskie wierchy i Janczowioki. Do dyspozycji będzie plac zabaw i gastronomiczna oferta z regionalnymi przysmakami.

O godz. 16.30 rozpocznie się historyczna część zabawy. Piknik współorganizowany przez Centrum Kultury w Korzennej i Gminę Korzenna obfitować będzie w atrakcje na ogół nie spotykane. Zobaczyć będzie można m.in. pokaz mody z XIX wieku z komentarzem dr Marii Molendy z Fundacji Nomina Rosae, a dzieci i rodzice wezmą udział w warsztatach „Kolaż patriotyczny” oparty na grafikach Artura Grottgera. Warto będzie zajrzeć do retro cukierenki, a animatorzy zadbają o to, by uczestnicy pikniku mieli możliwie szeroką ofertę spędzenia czasu.

Historyczne akcenty podczas pikniku są nieprzypadkowe, ponieważ nawiązuje on do obchodzonej w tym roku 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.