Wyjątkowe efekty przyniósł świąteczny kiermasz charytatywny zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej w Jasiennej. W ciągu kilku godzin zebrano ponad 8 tys. zł. Dochód w całości przeznaczono na leczenie trzech ciężko chorych chłopców z sąsiedniej gminy.

Inicjatywa zbiórki wyszła od Szkolnego Koła Wolontariatu kierowanego przez Krystynę Durałek. . Akcja miała wesprzeć finansowo leczenie uczniów ZS w Gródku n/Dunajcem: Wiktora chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną oraz Jasia i Kajtka, zmagających się z zespołem hipoplazji serca HLHS. W pomysł zaangażowali się rodzice dzieci oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Jasiennej. Pomogli też: Centrum Kultury w Korzennej, wypożyczając namiot, gmina Korzenna, angażując się w rozpropagowanie akcji oraz parafia, która udostępniła plac przed kościołem.

Asortyment dostępny na kiermaszu obejmował ozdoby świąteczne oraz wypieki. Własnoręcznie przygotowały go uczennice i uczniowie wraz z nauczycielami, a także rodzice i członkowie KGW w Jasiennej. Propozycja okazała się na tyle atrakcyjna, że w ciągu ledwie kilku godzin wykupiono wszystko tj.100 paczek ciast i dziesiątki ozdób. Wśród klientów dominowali mieszkańcy Jasiennej, chociaż zdarzały się też przypadki osób z innych sołectw. Hojność wszystkich przeszła oczekiwania organizatorów. Mimo że wystawione na sprzedaż rzeczy i wypieki miały określoną cenę, to w większości dawano znacznie więcej. Po podliczeniu wpłat okazało się, że zebrano 8040 zł.