Wykonawcy z niemal wszystkich szkól z terenu naszej gminy wzięli udział w XX Gminnym Przeglądzie Kolędniczym w Korzennej. – Po pandemii zainteresowanie było szczególnie duże. Najwyraźniej jest potrzeba rywalizacji i bezpośredniego – spotkania komentuje Monika Zielińca, zastępczyni dyrektora SP w Korzennej, odpowiedzialna za organizację konkursu.

Uczestnicy występujący na scenie ustawionej w hali sportowo-widowiskowej w Korzennej prezentowali się w kilku kategoriach i grupach wiekowych. Osobno oceniano solistów, zespoły i scenki w trzech grupach wiekowych.

W repertuarze obok znanych i najczęściej śpiewanych kolęd pojawiły się także kolędy mniej znane, wymagające od wykonawców dużych umiejętności technicznych i interpretacyjnych. W opinii jury konkursu, które tworzyli Beata Rola, Magdalena Gut, Marzena Zaręba- Jasiurkowska i Piotr Górski, uczestnicy konkursu generalnie zaprezentowali bardzo wysoki poziom. – Widać było w tym roku efekty kształcenia w Szkole Muzycznej I stopnia w Korzennej – zaznacza Monika Zielińska. W odróżnieniu od edycji wcześniejszych tym razem znacznie częściej wykorzystywano akompaniament różnych instrumentów (akordeon, skrzypce), który zastępował odtwarzany z nagrania podkład muzyczny.

Na scenie zaprezentowało się ponad 20 solistów, 11 zespołów i kilka grup, które przygotowały scenki. Zgodnie z regulaminem każda szkoła mola w jednej grupie wiekowej wystawiać tylko jednego reprezentanta.

Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu. Organizatorzy zadbali także o posiłek dla rywalizujących na scenie. W przygotowania trwające około dwa tygodnie zaangażowali się także Rada Rodziców szkoły w korzennej oraz Centrum Kultury w Korzennej i Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej. Efekty współpracy były na tyle dobre, że na jubileuszowym konkursie z pewnością się nie skończy. Monika Zielińska zapewnia, że organizacja przeglądu będzie kontynuowana.

Zobacz galerię zdjęć z przeglądu. 

 

Wyniki XX Gminnego Przeglądu Kolędniczego

 

Kategoria wiekowa 0-3

Solista

I miejsce- Zofia Gad- Lipnica Wielka

II miejsce- Zuzanna Małek- Janczowa

III miejsce- Amelia Kulig- Korzenna

Wyróżnienie- Joanna Krok- Koniuszowa

Zespoły

I miejsce- Aniołki z Lipnicy Wielkiej

II miejsce- Zespół z Janczowej

III miejsce- Zespół Przyjaciele z Siedlec

Wyróżnienie- Sówki z Miłkowej

Wyróżnienie-Kwartet wokalny z Korzennej

Scenki

I miejsce- Przedszkolaki z Koniuszowej

II miejsce- Gwiazdeczki z Miłkowej

II miejsce-Przedszkolaki z Korzennej

III miejsce- Przedszkolaki z Siedlec

 

Kategoria wiekowa 4-6

Solista

I miejsce- Amelia Jakubowska-Łęka

II miejsce- Maria Gucwa- Jasienna

III miejsce-Sebastian Maciaszek- Janczowa

Wyróżnienie- Izabela Gawrońska- Korzenna

Wyróżnienie- Katarzyna Biskup- Lipnica Wielka

Zespoły

I miejsce- Kwartet wokalno- instrumentalny z Korzennej

II miejsce- Zespół kolędniczy- Janczowa

III miejsce- Zespół z Siedlec

 

Kategoria wiekowa 7-8

Solista

I miejsce- Anna Siedlarz- Posadowa Mogilska

II miejsce- Anna Chronowska- Łęka

III miejsce- Weronika Ruchała- Koniuszowa

Zespoły

I miejsce- Zespół z Wojanrowej