Zebranie pieniędzy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego niezbędnego w rehabilitacji 5-letniego Piotrusia Szymańskiego z Jasiennej to główny cel zaplanowanego na 17 grudnia charytatywnego kiermaszu świątecznego. Kiermasz przed kościołem w Jasiennej rozpocznie się o godz. 8:30 i potrwa do godz. 12:00.

Kiermasz, który swoim patronatem objął wójt Leszek Skowron, to inicjatywa Koła Gospodyń Wiejskich w Jasiennej. – Rodzice dziecka, których zapytaliśmy o zgodę na przygotowanie kiermaszu w tym celu, bardzo się ucieszyli – mówi Dariusz Szewczyk, prezes KGW w Jasiennej.

W organizację wydarzenia włączyło się również Szkolne Koło Wolontariatu, działające przy SP w Jasiennej. Informacja o inicjatywie KGW w Jasiennej szybko obiegła sołectwo. Poinformowała o nim szkoła, wykorzystując do tego swoje materiały informacyjne, a także parafia, powiadamiając o przedsięwzięciu podczas ogłoszeń parafialnych. W efekcie swoją pomoc zaoferowali także niektórzy rodzice dzieci, uczących się w szkole, a mieszkańcy mogą dostarczać organizatorom efekty swoich cukierniczych umiejętności do jutra tj. do 15 grudnia. Z pomocą przyszło też grono pedagogiczne SP w Jasiennej, przygotowujące stroiki świąteczne. Dzięki wspólnemu wysiłkowi na stoiskach ustawionych na placu przed kościołem będzie można kupić ponadto wypieki i ciastka oraz ozdoby choinkowe. W chwili przygotowywania tego materiału gotowe były m.in. pierniki, a przygotowania do wielkiego pieczenia szły pełną parą.

Dochód uzyskany podczas kiermaszu zostanie w całości przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Piotrusia Szymańskiego, który urodził się z wadą serca -zwężoną aortą, rozszczepem wargi podniebienia, wiotkością mięśni. Chłopiec przeszedł dotychczas sześć operacji i trzy zabiegi. Dziecko wymaga ciągłej rehabilitacji, ponieważ nie mówi (wypowiada tylko pojedyncze sylaby), nie chodzi, nie raczkuje. Opóźnienie rozwoju psychoruchowego spowodowane jest chorobą genetyczną.

W trakcie kiermaszu występować będzie zespól Janczowioki.