W wyjątkowej jakości ciasta i wyroby wędliniarskie oraz rękodzielnicze ozdoby będzie się można zaopatrzyć podczas zaplanowanego na sobotę, 1 kwietnia, „Kiermasz wielkanocnego” w Korzennej. Swoje produkty sprzedawać będą koła gospodyń wiejskich z naszej gminy.

Stoiska na placu targowym w Korzennej czynne będą od godz.10:00, ale zainteresowani kupnem powinni się pospieszyć. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że chętnych jest tak dużo, że towar błyskawicznie znika i spóźnialscy nie mają już czego szukać.,

Jak zwykle będzie można kupić rozmaite ciasta wędliny i wyroby mięsne. Kiermasz będzie w tym roku jedynym miejscem, w którym będzie można kupić przygotowywane od kilku lat przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łyczanej wędliny, cieszące się ogromnym wzięciem. Dotąd koło sprzedawało swoje wyroby, przyjmując wcześniej zamówienia. W tym roku sprzedaż prowadzona będzie tylko na targowisku w Korzennej.

Kiermaszowi towarzyszyć będzie występ zespołu „Mali Lipniczanie” oraz kampania „Drzewa są ważne” prowadzona w ramach II Małopolskiego Dnia Klimatu. W jej trakcie rozdawane będą sadzonki drzew.