Pierwsza edycja gminnego konkursu gawędziarstwa Lachoskie Godanie odbędzie się w Korzennej w sobotę, 28 października. W rywalizacji mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy Korzenna, którzy oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody, a najlepsi gawędziarze uzyskają kwalifikację do konkursu regionalnego w Niskowej.

W konkursie, objętym patronatem Wójta Gminy Korzenna Leszka Skowrona, osobno oceniani będą uczestnicy w kategorii dziecięcej (7-13 lat), młodzieżowej (14-18 lat) i dorosłych (powyżej 18 lat). Prezentacje nie mogą trwać dłużej niż 10 minut, a szczegółowe zasady konkursu znajdują się w załączonym regulaminie.

W ramach konkursu zaplanowano także prezentacje zespołów i kapel z terenu naszej gminy. Z jednej strony to urozmaicenie konkursu, z drugiej to okazja do pokazania się szerszej publiczności, zwłaszcza dla zespołów, rozpoczynających swoją działalność. Zgłoszenia do udziału w konkursie i w prezentacji kapel należy dokonywać na formularzu dołączonym do regulaminu konkursu.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Janczowa Janczowska Wspólnota. Projekt jest współfinansowany z budżetu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Województwa Małopolskiego.

Pliki do pobrania