Kuchnia regionalna, warsztaty z nietoperzami, spacer z przewodnikiem po rezerwacie „Diable skały”, animacje i inne atrakcje dla całych rodzin – to tylko część programu tegorocznej „Majówki na Bukowcu”, która odbędzie się 2 maja.

Zainteresowani walorami rezerwatu „Diable skały” oraz obyczajami podkowca małego, który upodobał sobie Bukowiec, powinni zameldować się na parkingu przy plebanii o godz. 13:00. O tej godzinie rozpocznie się wycieczka, w trakcie której będzie można skorzystać z wiedzy chiropterologa. Potem o godz. 14:00 w zabytkowym kościele w Bukowcu odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyny.

Część festynowa rozpocznie się o godz. 15:00 na placu przy Warsztacie Terapii Zajęciowej. Swoje stoiska ustawią tam koła gospodyń wiejskich z Łyczanej, Lipnicy Wielkiej i Bukowca. Będzie okazja, by skosztować regionalnych potraw. Organizatorzy przygotowali także warsztaty dla dzieci, w których motywem przewodnim będzie nietoperz. Będą także animacje nie tylko dla najmłodszych, a uczennice i uczniowie z SP w Wojnarowej zaprezentują okolicznościowy program. Uczestnicy, towarzyszącego piknikowi Rajdu Nietoperza, wezmą udział w losowaniu przygotowanych dla nich nagród. W trakcie pikiniku nastąpi też oficjalne oddanie do użytku boiska wielofunkcyjnego, które zastąpiło dawne przyszkolne boisko asfaltowe.