Maksymilian Kantor zwyciężył w XVI Gminnym Konkursie Matematycznym klas III  „Jestem mistrzem”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Posadowej Mogilskiej. W rywalizacji uczestniczyli reprezentanci i reprezentantki 10 szkół.

W konkursie przygotowanym i przeprowadzonym przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej ze szkoły w Posadowej Mogilskiej jego uczestnicy i uczestniczki mieli godzinę na rozwiązanie 11 zadań, wymagających umiejętności logicznego myślenia i znajomość matematycznych zasad. Przykładowo musieli odpowiedzieć na pytanie o to, ile lat ma straszy brat Marcina, skoro Marcin jest dokładnie 3 razy młodszy od swojego starszego brata, natomiast za 6 lat będzie już tylko 2 razy młodszy.

Poziom konkursu był bardzo wyrównany, a uczennice i uczniowie z zadaniami poradzili sobie na tyle dobrze, że wszyscy skończyli pracę przed upływem regulaminowego czasu. Do wyłonienia ostatecznego zwycięzcy potrzebne były dwie dogrywki. Drugie miejsce zajął Kamil Ciwiński z SP w Janczowej, zaś trzeci był Oliwier Pawlik z SP w Siedlcach.

Organizatorzy mieli dla wszystkich biorących udział w konkursie pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody, które wręczali wójt Leszek Skowron i radny Mieczysław Górka. Zwycięzcy otrzymali dodatkowo interaktywne gry.

Niżej podajemy przykładowe zadania konkursowe:

Zad. 1 W trzech wiadrach jest razem 12 litrów wody. W pierwszym wiadrze jest tyle samo wody co w drugim i trzecim wiadrze łącznie. Drugie wiadro jest puste. Ile wody jest w trzecim wiadrze?

Zad. 2 W typowym opakowaniu jest 12 jajek. Każde promocyjne opakowanie zawiera

dodatkowe dwa jajka gratis. Ile jajek jest łącznie w trzech promocyjnych opakowaniach?

Zad. 3 Rowerzysta wybrał się na wycieczkę do odległego o 12 km parku i z powrotem. W połowie drogi powrotnej popsuł mu się rower. Jak długą trasę przejechał do tego momentu?