Otwarte zawody w układaniu kostki Rubika odbędą się w Korzennej już za niespełna miesiąc tj. 18 i 19 marca. W hali sportowo-widowiskowej będą mogli rywalizować zawodnicy nie tylko z kraju, ale także z zagranicy, popisując się swoimi umiejętnościami w dziewięciu konkurencjach.

Do udziału w zawodach można rejestrować się on-line. Warunkiem uczestnictwa jest uregulowanie wpisowego w wysokości 60 zł. Od 12 lutego, kiedy to rozpoczęła się rejestracja, do rywalizacji zgłosiło się już ponad 70 uczestników. Są wśród nich m.in. zawodnicy z Węgier i Słowacji oraz z całej Polski m.in. z Poznania, Lublina, Warszawy, Rzeszowa, Przemyśla, Tychów, Wodzisławia Śląskiego, Katowic czy Gliwic.

Ostateczny termin zgłoszeń upłynie 11 marca o godz. 19:00. Maksymalny limit osób biorących udział w zawodach wynosi 150. Zawodnicy mogą rejestrować się do udziału w wybranych przez siebie konkurencjach, wśród których są m.in. układanie kostki jedną ręką czy układanie kostki bez patrzenia.

Organizatorzy zapewniają darmowy dojazd z Nowego Sącza, możliwy jest też nocleg na miejscu w hali, w której rozgrywane będą zawody. Uczestnicy mogą sobie również wykupić obiady.

Wszystkie informacje o zawodach znajdują się tutaj.