Około 30 dzieci z naszej gminy już w sobotę, 3 grudnia, miało okazję spotkać nie tylko jednego, ale nawet kilku św. Mikołajów. Wszystko za sprawą Koła Gospodyń Wiejskich w Słowikowej oraz Szkoły Podstawowej w Siedlcach, które zaangażowały się w organizację tego wydarzenia.

KGW w Słowikowej zaprosiły do Siedlec, działającą na Sądecczyźnie grupę Motomikołajów, którzy co roku odwiedzają różne miejscowości, rozdając dzieciom prezenty. Zawartość paczek dla najmłodszych zagwarantowali sponsorzy z regionu, zaś lokum na wyjątkowe spotkania dla dzieci z naszej gminy zapewniła szkoła w Siedlcach. KGW w Słowikowej zadbało ponadto o to, żeby po wręczeniu prezentów było przy czym usiąść wspólnie do stołu.

Potem pozostało już tylko powiadomić rodziców dzieci, zaprosić wszystkich na sobotnie spotkanie i cieszyć się z radości najmłodszych. Dzieci po kolei odbierały paczki od św.Mikołaja, który – jak to w takich razach bywa – dopytywał o zachowanie w ciągu roku. Ponieważ większych przewinień nie było, wszyscy mogli cieszyć się z prezentów.

A potem była jeszcze okazja, by skosztować wypieków gospodyń ze Słowikowej i przy herbacie lub kawie podzielić się wrażeniami z niezwykłego spotkania. Motomikołaje w tym roku z przyczyn od siebie niezależnych zrezygnowali z przyjazdu na motocyklach, decydując się na samochody. Obfite opady śniegu spowodowały, że dojazd i tak do łatwych nie należał, ale na czterech kółkach było to jednak znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze niż na dwóch.