Trzy nowe wiaty przystankowe stanęły przy drogach powiatowych. Ich zakup i montaż sfinansowano z budżetu gminy.

Nowe wiaty ustawiono przy drogach powiatowych: Niecew – Podole Górowa w Lipnicy Wielkiej koło leśniczówki, przy drodze – Lipnica Wielka – Bukowiec w Lipnicy Wielkiej koło szkoły oraz przy drodze Korzenna – Janczowa – Miłkowa w Korzennej. W dwóch pierwszych przypadkach dotychczas przystanki były tylko oznaczone znakiem, ale nie było tam wiat. Na wniosek mieszkańców potrzebę ustawienia wiat w Lipnicy wielkiej zgłaszała radna Maria Bulanda, argumentując, że z tych przystanków korzysta stosunkowo liczna grupa pasażerów, a w szczególności dzieci. O ile podczas dobrej pogody nie ma to aż takiego znaczenia, to w deszczowe, wietrzne lub upalne dni wiata pozwala oczekiwać na autobus w znacznie lepszych warunkach.

Podobny problem zasygnalizował także Szymon Semla, Przewodniczący Rady Gminy Korzenna z tym, że w przypadku Korzennej doszło do uszkodzenia dotychczasowej wiaty i należało ją wymienić.

Poza umocowaniem wiaty utwardzane jest także znajdujące się pod nią podłoże, żeby pasażerowie nie musieli stać w błocie i wodzie. W Korzennej położono już nawierzchnię betonową, a w Lipnicy Wielkiej prace te zostaną wykonane wkrótce.

Każda nowa wiata kosztowała ponad 28 tys. zł.