Szkoła Podstawowa w Łęce znalazła się w gronie trzech placówek oświatowych nagrodzonych za 100-procnetową frekwencję w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Woda życiem i magią” zorganizowanym przez spółkę Sądeckie Wodociągi. Bon do wykorzystania na szkolne potrzeby wręczył dzisiaj przedstawionemu szkoły prezes zarządu spółki Tadeusz Fraczek.

W organizowanym od lat konkursie nagradzani są autorzy i autorki najlepszych prac w kilku kategoriach wiekowych. Organizatorzy doceniają także zaangażowanie szkół w konkursową rywalizację, przyznając nagrody za najwyższą frekwencję w konkursie. W tym roku na bony finansowe zasłużyły trzy szkoły. Wśród nich znalazła się SP w Łęce.

Bon, będący nagrodą za liczny udział w konkursie, wręczył dzisiaj szkole prezes zarządu Sądeckich Wodociągów. Podczas spotkania w nowej szkolnej ali gimnastycznej szkoły gratulował wyjątkowej frekwencji i bardzo ciekawych prac.

Przypomnijmy, że w tym roku konkurs miał po raz pierwszy ogólnopolski charakter. Jury konkursowe miała ręce pełne roboty, bo nadesłano 2045 prac. Honorowi patronat nad konkursem objęła Izba gospodarcza „Wodociągi Polskie”.