W rozpoczynających się jutro (13 czerwca) w Głuchołazach ogólnopolskim turnieju finałowych w piłce nożnej chłopców z klas 4-6 weźmie udział  drużyna Szkoły Podstawowej w Korzennej. Awans do najwyższego szczebla szkolnych rozgrywek zespół uzyskał, zajmując drugie miejsce w turnieju wojewódzkim, który odbył się w Limanowej.

W rywalizacji na szczeblu wojewódzkim drużyna z Korzennej w grupie eliminacyjnej wygrała oba mecze, zaś w grupie finałowej ponownie dwa razy zwyciężała, ponosząc jedną porażkę. Młodzi piłkarze z SP Korzenna, trenujący na co dzień w sekcji ULKS Korzenna, odprawili m.in. rywali z SMS Kraków i zespół SMS Unia Tarnów. – Nasz klub cieszy się tym bardziej, że wszyscy kadrowicze tej drużyny to nasi podopieczni! – komentował w social mediach Albert Szczerba, prezes ULKS Korzenna, dodając, że to największy sukces drużyny z naszej gminy w międzyszkolnej rywalizacji sportowej.

Turniej w Głuchołazach potrwa od 13 do 16 czerwca i będą w nim występowały najlepsze drużyny z całego kraju. Wyjazd jest kosztowny, dlatego opiekunowie zespołu zwrócili się o wsparcie finansowe. Z pomocą przyszedł budżet gminy, Rada Rodziców SP w Korzennej oraz prywatni przedsiębiorcy i niezbędne fundusze udało się zgromadzić. – Byłem w szoku, widząc saklę zaangażowanie. Dziękuję wszystkim za pomoc –  mówi Albert Szczerba. Zebrane pieniądze pozwolą sfinansować transport, nocleg i wyżywienie dla 15 zawodników i towarzyszących im opiekunów.

Turniej wojewódzki – wyniki:

Grupa eliminacyjna:

SP Korzenna – SP Budzów 1:0

SP Korzenna – SMS Kraków 7:0

Grupa finałowa:

SP Korzenna – SP Budzów 1:0

SP Korzenna – SMS Unia Tarnów 3:1

SP Korzenna – SP Gdów 0:1

Klasyfikacja:

  1. SP Gdów – 7 pkt
  2. SP Korzenna 6 pkt
  3. SMS Unia Tarnów – 1 pkt
  4. SP Budzów – 0 pkt
  5. SMS Kraków
  6. SP Zator

Kadra SP Korzenna:

Jan Miczek, Rafał Włodarz, Patryk Pękała, Michał Jasiński, Karol Pawlik, Adam Sowa, Adam Bajorek, Kamil Orzechowski, Nikodem Smaga, Aleksander Szlachta, Adam Tarasek, Kacper Kantor. Nauczyciel prowadzący: Andrzej Pawlik