Kompleks sportowy w Miłkowej jest już praktycznie gotowy. Nowy rok szkolny uczennice i uczniowie SP w Miłkowej rozpoczną mając do dyspozycji nową salę gimnastyczną, boisko wielofunkcyjne oraz plenerową siłownię.

W sierpniu prowadzono już ostatnie prace wykończeniowe. Gotowe były wszystkie obiekty, zamontowano wyposażenie. W sali gimnastycznej ustawiono m.in. bramki do piłki ręcznej, kosze do koszykówki, a także kozły, skrzynie, drabinki, a także tablicę świetlną. Na zapleczu w szatniach były szafki na ubrania, w toaletach i łazienkach zamontowano umywalki, prysznice, muszle klozetowe.

Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej było ogrodzone, zamontowano maszty oświetleniowe i monitoring wizyjny oraz bramki i kosze. Sąsiadująca z boiskiem siłownia plenerowa jest gotowa do użytkowania. Ustawiono nie tylko urządzenia do ćwiczeń, ale także ławeczki, a teren okalający obiekt obsiano trawą. 

Budynek sali gimnastycznej od frontu wyposażony jest w drewnianą konstrukcję, która będzie pełnić funkcję dekoracyjną. Między drewnianymi belkami znajdują się linki, po których pnąć się będzie roślinność.

Przed budynkiem sali gimnastycznej i szkoły wybudowano parking na kilkadziesiąt samochodów.

Zobacz galerię zdjęć.