Pięć kół gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy otrzymało wyposażenie pomocne w ich działalności. Gmina mogła je kupić, dzięki dofinansowaniu w wysokości 20 tys. zł pozyskanemu z Funduszu Sprawiedliwości.

Wyposażenie w postaci m.in. namiotów wystawowych, podgrzewaczy do potraw, termosów gastronomicznych, stołów i ławek czy zestawów gier wójt Leszek Skowron przekazał przedstawicielkom kół z Mogilna, Jasiennej, Miłkowej, Łyczanej i Słowikowej, które wykazują się szczególną aktywnością. Nowy sprzęt zostanie wykorzystany m.in. w ramach realizacji akcji informacyjnej dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa drogowego czy bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. Koła są zobligowane do jej przeprowadzenia zgodnie z regulaminem, określającym zasady przyznawania dotacji.

Akcja realizowane będzie podczas zbliżających się Dożynek Wojewódzkich w Korzennej. Koła przygotują na tę okoliczność stoiska tematyczne dotyczące takiej problematyki jak „Bezpieczni na drodze”, „Stop przemocy!”, „Bezpieczny senior”. Dostępne na stoiskach materiały informacyjne opracowano po konsultacji z wyspecjalizowanymi służbami takimi jak np. policja czy straż pożarna.