Prace przy Budynku Aktywności Społecznej w Łyczanej wkraczają już w ostatnią fazę. – Gdy rozpoczynała się budowa, nikt nie przypuszczał, że to będzie tak wysoki standard – cieszy się Tomasz Oracz, sołtys Łyczanej.

Obiekt jest zadaszony i otynkowany. Gotowe są instalacje, a prace wykończeniowe wewnątrz obiektu są w trakcie realizacji. Na frontowej elewacji położony już ozdobny kamień, który powoduje, że budyne prezentuje się okazale.

Plac przed budynkiem został już utwardzony, ułożono także krawężniki. Niebawem pownno rozpcoząć się układanie kostki.

Sala, która może pomieścić około 60 osób, będzie wykorzystywana na różne sposoby. Wieś zyska wreszcie wygodne miejsce na organizację zebrań sołeckich, koło gospodyń wiejskich będzie miało do dyspozycji także zaplecze kuchenne. Obiekt wyposażony jest w toalety i szatnię, dzięki czemu może być idealnym miejscem na organizację okolicznościowych imprez takich jak np. Dzień Dziecka czy Dzień Babci i Dziadka. – Nie będziemy już musieli rozkładać, tak jak to było dotąd, namiotów w razie organizacji pikników. Sala będzie mogła też być wynajmowana na chrzciny, urodziny, komunie czy imieniny – podkreśla Tomasz Oracz.

Znajdujący się obok plac zabaw oraz miejsce na grilla to dodatkowe atuty tej lokalizacji. Sygnały w sprawie realizowanej inwestycji, docierające do sołtysa, są bardzo pozytywne. Mieszkańcy są ukontentowani zarówno tym, że do ich dyspozycji będzie wielofunkcyjny obiekt, jak również jego nowoczesnym charakterem.