Brązową odznaką „Za Zasługi dla Sportu” uhonorowano dzisiaj wójta Leszka Skowrona. Wyróżnienie wręczył gospodarzowi gminy minister sportu Kamil Bortniczuk, podczas spotkania w Marcinkowicach.

W trakcie spotkania, podczas którego dyskutowano na temat kierunków rozwoju sportu i planowanych inwestycji sportowych, doceniono także efekty pracy działaczy i samorządów. Osoby szczególnie zaangażowane w rozwój tej dziedziny życie i poprawę warunków uprawiana sportu w gminach wyróżniono resortowymi odznaczeniami. Wśród uhonorowanych w ten sposób znalazł się także wójt Leszek Skowron, dla którego było to zupełne zaskoczenie. – Nie spodziewałem się, że będę miał okazję odebrać odznaczenie, ale była to bardzo miła niespodzianka – komentował.

Jednocześnie dodał, że najwyraźniej realizowana od lat na terenie gminy polityka rozbudowy i modernizacji infrastruktury sportowej została zauważona i pozytywnie oceniona. W ciągu ostatnich kilkunastu lat pod względem zaplecza sportowego gmina zrobiła ogromny postęp. Świadczą o tym zrealizowane inwestycje, wśród których są m.in. wybudowane i będące w trakcie realizacji sale gimnastyczne przy szkołach, hala sportowo-widowiskowa w Korzennej, basen w Korzennej, dwa boiska typu „Orlik”, boiska wielofunkcyjne m.in. w Koniuszowej, Mogilnie, Wojnarowej czy Bukowcu oraz obiekty piłkarskie. Równocześnie z budżetu gminy  finansuje się lub dofinansowuje liczne wydarzenia sportowe rozgrywane w różnych dyscyplinach sportu, a organizacje zajmujące się działalnością sportową mogą liczyć na dotacje z budżetu gminy.