Blisko 1,5 mln zł kosztować będzie remont kompleksu sportowego „Orlik” w Korzennej. Prace powinny się zakończyć jeszcze w tym roku.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu ogłoszono po pozyskaniu przez gminę dofinansowania. Zainteresowanie nim było umiarkowane. Zwycięzcę wyłoniono spośród dwóch firm, które złożyły oferty i ostatecznie za prace trzeba będzie zapłacić 1,47 mln zl.

Roboty będą miały kompleksowy charakter. Obejmą wymianę nawierzchni zarówno na boisku do piłki nożnej, jak i na boisku wielofunkcyjnym do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. W obu przypadkach położona zostanie nawierzchnia ze sztucznej trawy z tym, że w przypadku boiska wielofunkcyjnego będzie to trawa znacznie niższa.

Remontem objęte zostaną także szatnie. Pomieszczenia zostaną oczyszczone i pomalowane, część urządzeń sanitarnych i płytek ceramicznych zostanie wymieniona. Zainstalowane zostanie także nowe oświetlenie obiektu. Dotychczasowe lampy zostaną zastąpione oprawami energooszczędnymi. Remont obejmie również naprawę ogrodzenia i montaż nowych piłkochwytów.