Kilkunastometrową palmę wielkanocną ustawili dzisiaj strażacy z OSP Korzenna-Centrum przed budynkiem Urzędu Gminy Korzenna. Świąteczny symbol przygotowali Helena i Stanisław Miłkowscy, którzy kultywują tę tradycję od 50 lat.

Zanim palma stanęła przed urzędem, zaprezentowana została po mszy św. przed kościołem parafialnym. Potem druhowie z jednostki OSP Korzenna Centrum przenieśli ją przed budynek urzędu, gdzie na przygotowanych wcześniej mocowaniach umieścili palmę.

Jej wykonaniem zajęli się Helena i Stanisław Miłkowscy, którzy uczyli się tego od swoich rodziców, a zdobyte umiejętności przekazali także swoim dzieciom. Pracę rozpoczęli zaraz po ubiegłorocznych świętach, bo najpierw trzeba zebrać zioła i kwiaty, którymi potem dekoruje się palmę. O szczegółach przygotowań Helena i Stanisław Miłkowscy mówią w rozmowie, opublikowanej w najnowszym numerze Echa Korzennej.

Jednostce OSP Korzenna – Centrum, która co roku pomaga przy dekorowaniu i ustawianiu palmy, wójt Leszek Skowron przekazał na tę okoliczność czek na 2 tys. zł. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup sprzętu strażackiego.