W uroczystym przekazaniu dwóch radiowozów dla policji uczestniczył w Nowym Sączu wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron. Obecności nie była przypadkowa, bo z budżetu gminy wyłożono 50 tys. zł wsparcia na zakup pojazdów.

Przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu insp. dr Krzysztof Dymura, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, podziękował samorządowcom za pomoc. – Dzięki nieocenionej pomocy samorządów tabor sądeckiej Policji po raz kolejny w ostatnim czasie został wzmocniony, co z pewnością pozytywnie wpłynie zarówno na bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Grybowskiej, jak i komfort pracy funkcjonariuszy – podkreślił.

Dofinansowania udzieliły policji cztery jednostki samorządu terytorialnego. Obok gminy Korzenna pieniądze wyłożyły także: powiat nowosądecki, miasto Grybów oraz gmina Grybów. Samorządowa pomoc wystarczyła na pokrycie połowy kosztów zakupy dwóch samochodów marki kia ceed, które kosztowały w sumie 312 tys. zł. Pozostała kwota pochodziła z budżetu policji.

Oznakowane radiowozy wyprodukowano w 2023 roku. Jak informuje policja pojazdy wyposażone są w 1,5-litrowe silniki benzynowe o mocy 160 koni mechanicznych, posiadają przedni napęd oraz manualne skrzynie biegów. Będą wykorzystywane w codziennej służbie przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Grybowie