Ponad 120 osób wzięło udział w odbywającym się w niedzielę, 16 kwietnia, wielkim sprzątaniu rezerwatu „Diable skały” w Bukowcu. W inicjatywę Stowarzyszenia Wyznaczamy Nowe Kierunki włączył się Leszek Skowron, Wójt Gminy Korzenna, który sam zakasał rękawy i wraz z żoną i córką zbierał pozostawione w rezerwacie śmieci.

Na inicjatywę stowarzyszenia odpowiedzieli nie tylko mieszkańcy gminy Korzenna, ale całego regionu. Sprzyjająca pogoda spowodowała, że w ekologicznym przedsięwzięciu uczestniczyły niejednokrotnie całe rodziny, a nad ich bezpieczeństwem czuwali druhowie z OSP Lipnica Wielka.

Akcja, podczas której zebrano 13 worków opadów, była także okazją, by uzupełnić swoją wiedzę na temat walorów przyrodniczych okolicy. Ciekawymi informacjami dzieliła się przewodniczka wycieczki Zuzanna Długosz. Edukacyjny aspekt akcji wzbogacił także Piotr Firlej z Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura”, który opowiadał o podkowcu małym, czyli nietoperzu, który upodobał sobie Bukowiec jako swoje siedlisko.  

Ekologiczną eskapadę połączono z piknikiem na świeżym powietrzu. Było wspólne ognisko,  pieczenie kiełbasek i degustacja smakołyków przygotowanych przez wolontariuszy, a dla najmłodszych uczestników wójt Leszek Skowron miał upominki.

Zebrane odpady trafią ostatecznie na wysypisko śmieci.

Zobacz galerię zdjęć