Sadzonkę rośliny za oddane odpady będzie można otrzymać podczas akcji zaplanowanej na najbliższą sobotę, 13 maja, w Korzennej. – Zapraszam do udziału wszystkich mieszkańców, bo to dobry sposób na legalne pozycie się odpadów i dołożenie swojej cegiełki do ochrony środowiska w naszej gminie – zachęca wójt Leszek Skowron.

Na placu targowym w Korzennej od godz. 10:00 do 14:00 przyjmowane będą takie odpady jak makulatura, plastikowe butelki, aluminiowe puszki oraz małe elektrośmieci (o maksymalnej długości 20 cm) takie jak: małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny np. telefon, słuchawki, głośnik bezprzewodowy, zabawka elektryczna, ładowarka, prostownica do włosów, przedłużacz, młynek elektroniczny, czujnik dymu, termostat, myszka do komputera, tablet, aparat fotograficzny, pilot, zegarek itp., a także średnie elektrośmieci (powyżej długości 20 cm) tj.: mikrofalówka, monitor, blender, toster, mikser, laptop, suszarka do włosów, żelazko, radio, wiertarka, wentylator, drukarka, fax, lampka stojąca.. Oddające je osoby, otrzymają w zamian sadzonkę rośliny, którą będzie można posadzić np. w swoim ogródku.

Warto się pospieszyć, ponieważ liczba sadzonek jest ograniczona.

Z inicjatywą organizacji akcji wyszła redakcja Gazety Krakowskiej, a Gmina Korzenna chętnie skorzystała z zaproszenia, traktując tę inicjatywę jako jedną z form edukacji ekologicznej. Wójt Leszek Skowron już teraz zapowiada, że podobne akcje będą na terenie gminy kontynuowane.