Joanna Jax, autorka bestsellerowych powieści dla dorosłych o tematyce historycznej, była gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Korzennej. W spotkaniu, odbywającym się w ramach realizacji projektu „Spotkania z literaturą” uczestniczyli czytelnicy i czytelniczki z naszej gminy.

Bohaterka spotkania opowiadała o kulisach pisania książek oraz o źródłach, z jakich korzysta, a także o tym, co jest dla niej inspiracją. Autorka nominowana dwukrotnie do tytułu Książki Roku 2017 i 2018 portalu Lubimy Czytać w kategorii książka historyczna podpisywała także książki swoim fanom i fankom, którzy mieli także okazję, by kupić jej książki.

Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zadebiutowała w 2014 roku dobrze przyjętym „Dziedzictwem von Becków”. Kolejne  powieści jej  autorstwa to m.in. , „Długa droga do domu”, „Piętno von Becków” , „Zemsta i przebaczenie”, „Syn zakonnicy”,  „Zanim nadejdzie jutro”, „Milczenie aniołów”, „Białe róże z Petersburga” i wiele innych.  Za swoją twórczość pisarka otrzymała wiele nagród. Jest laureatką Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur.

Spotkanie w Korzennej zorganizowano w ramach Programu Rządowego „Partnerstwo dla książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.