Do sali posiedzeń Urzędu Gminy Korzenna na spotkanie ze św. Mikołajem zaprosił wójt Leszek Skowron dzieci wraz z rodzicami. Na najmłodszych czekały nie tylko prezenty, ale także możliwość poznania technicznej strony obrad Rady Gminy Korzenna.

W urzędowej sali posiedzeń odbywają się sesje Rady Gminy Korzenna, która podejmuje decyzje dotyczące różnych sfer życia mieszkańców gminy. Zanim św. Mikołaj zaczął po kolei zapraszać dzieci do odbierania prezentów, Maria Poręba, kierownik OSP w Korzennej, objaśniła gościom, jak wyglądają obrady radnych, do czego służą im komputery i monitory, a także po co na sali są kamery.

Potem gospodarz urzędu, wójt Leszek Skowron, oficjalnie przywitał wszystkie uczestniczki i uczestników spotkania, a chwile później w roli głównej wystąpił ulubiony święty dzieci. Każde z nich indywidulanie odbierało prezent od św. Mikołaja, który wykorzystywał okazję, by dowiedzieć się, w jaki sposób obdarowywani zasłużyli sobie na podarunki.

W sumie z paczkami wróciło do domów 29 dzieci z rodzin, będących podopiecznymi Ośrodka Pomocy Społecznej w Korzennej. Wszystkie prezenty sfinansowano z budżetu gminy.