Wielkie sprzątanie rezerwatu „Diable skały” w Bukowcu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 16 kwietnia. W inicjatywę stowarzyszenia „Wyznaczamy Nowe Kierunki” włączyła się gmina Korzenna.

W akcji, rozpoczynającej się od zbiórki o godz. 10:30 przy kościele w Bukowcu, uczestniczyć może każdy, komu ochrona środowiska naturalnego leży na sercu. Organizatorzy, z którymi można kontaktować się przez profil stowarzyszenia na Facebooku, zapewniają worki na śmieci, rękawiczki, wyżywienie przy grillu i wodę mineralną. Rezerwat w Bukwocu jest jednym czterech miejsc na Sądecczyźnie, które obejmuje akcja „Dbam o Sądeckie”. Ponadto sprzątanie odbędzie się także na wybranych szlakach na terenie gmin Piwniczna Zdrój, Łabowa, Muszyna i Łącko.

Bukowiec, gdzie zainagurowana zostanie tegoroczna akcja, został wybrany nieprzypadkowo. To wyjątkowe miejsce zarówno ze względu na oryginalne formacje skalne z piaskowca, jak również z uwagi na siedlisko podkowca małego.

Przy okazji sprzątania rezerwatu będzie można także uzupełnić swoją wiedzę przyrodniczą. „Wycieczkę poprowadzi przewodnik beskidzki Zuzanna Długosz, czyli Baba z gór. O ochronie podkowca małego i innych gatunków nietoperzy w projekcie LIFE+ Podkowiec Towers opowie natomiast Piotr Firlej – Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura”. – głosi informacja opublikowana na Facebookowym profilu stowarzyszenia „Wyznaczamy Nowe Kierunki”.