Babcie i dziadkowie wypełnili 24 stycznia halę sportową w Korzennej podczas uroczystości, jaką przygotowali dla nich Szkoła Podstawowa w Korzennej, Przedszkole w Korzennej i Centrum Kultury w Korzennej. Okazją do spotkania był Dzień Babci i Dziadka.

Przy ustawionych w hali stołach i krzesłach usiadły dziesiątki seniorów, którzy najpierw podziwiali umiejętności swoich wnuczek i wnuków. Na udekorowanej scenie mogli zobaczyć dzieci z przedszkola w Korzennej oraz dzieci z oddziałów zerowych przy SP w Korzennej, a także innych uczniów tej szkoły. Program zdominowały popisy wokalne, a na repertuar złożyły się piosenki znane i lubiane przez większość gości. W finale nie zabrakło gromkiego „Sto lat” odśpiewanego przez wszystkie dzieci, a seniorzy odebrali od swoich wnucząt przygotowane dla nich upominki. Emocje były na tyle silne, że w niejednym oku pojawiły się łzy.

Wśród uczestników spotkania byli także wójt Leszek Skowron, dyrektor przedszkola w Korzennej Agnieszka Semla, p.o. dyr. Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej Piotr Górski, dyrektor Banku Spółdzielczego w Korzennej Marta Jaworecka oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Bernadetta Janisz.