153 osoby otrzymały w tym roku stypendia Wójta Gminy Korzenna. Nagrodzeni odebrali je podczas uroczystości, które odbywały się w Korzennej, Lipnicy Wielkiej, Siedlcach i Mogilnie.

Stypendia przyznawane są w wysokości 300 lub 500 zł na podstawie regulaminu uchwalonego przez Radę Gminy Korzenna, a po raz pierwszy wręczono je w 2014 roku. O stypendia mogą ubiegać się uczennice i uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy, którzy w poprzednim roku szkolnym mieli szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe lub artystyczne. Wnioski, spełniające regulaminowe kryteria, są akceptowane, a stypendyści odbierają nagrodę podczas oficjalnych uroczystości.

W tym roku gale zorganizowano w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej, w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej, Szkole Podstawowej w Siedlcach i w Domu Kultury w Mogilnie. W uroczystościach obok stypendystek i stypendystów (pełna lista w załączniku) brali udział m.in.: Leszek Skowron, Wójt Gmin Korzenna, Szymon Semla, Przewodniczący Rady Gminy Korzenna, dyrektorzy szkół i nauczyciele, rodzice, a także radni oraz sołtysi.

Organizatorzy uroczystości przygotowali także okolicznościowe programy artystyczne. Przykładowo, w Korzennej stypendyści i zaproszeni gaście mogli posłuchać koncertu w wykonaniu uczennic i uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia oraz posłuchać interpretacji „Nad Niemnem” w ramach akcji Narodowego Czytania, w której szkoła w Korzennej uczestniczyła po raz kolejny.  

Zobacz galerię zdjęć

Pliki do pobrania