Dzień Rodziny czyli połączenie Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka w jednym to już kilkuletnia gminna tradycja. Świętowanie w tej formule organizują wszystkie szkoły, a nierzadko również przedszkola.

Wydarzenie jest okazją do prezentacji szerokiej palety umiejętności dzieci oraz do wspólnego spędzania czasu. Obok festynowych atrakcji są też stoły zastawione często specjałami przygotowywanymi przez rodziców i koła gospodyń wiejskich.

W tym roku było podobnie. W obchody, odbywające się w różnych dniach, włączyła się także Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej, która zorganizowała Muzyczny Dzień Rodziny otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Zaproszenia organizatorów korzystali przedstawiciele samorządowych władz, wśród których był m.in. wójt Leszek Skowron oraz radni i sołtysi.

Dzięki wsparciu sponsorów czasem zapraszano także gwiazdy estrady, a festynowa oferta była bardzo atrakcyjna. W niektórych szkołach przy okazji organizowano także np. sprzedaż wypieków, by w ten sposób zapewnić fundusze uczniowskiemu samorządowi. Niezmiennie wszędzie najważniejsza była jednak część artystyczna, w trakcie której dzieci mogły pokazać swoje talenty, a rodzice uwiecznić je na zdjęciach.