Umowę na dofinansowanie do odbudowy dróg w Lipnicy Wielkiej i w Trzycierzu odebrał wójt Leszek Skowron  w delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu. Wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwoli pokryć nawet 80 procent kosztów. W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity umowę podpisał II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Łączna kwota dofinansowanie opiewa na ponad 1,4 mln zł. Jest ona przeznaczona na remont dwóch dróg. W Lipnicy Wielkiej remontem ma być objęta droga o długości 910 m, prowadząca od Niecwi do Lipnicy Wielkiej. Obok wymiany asfaltowej nawierzchni planowana jest także wykonanie poboczy. Na ten cel przeznaczono dofinansowanie w wysokości blisko 540 tys. zł, które może pokryć maksymalnie 60 procent ogólnych kosztów remontu.

Z kolei na remont drogi Trzycierz Ulica przyznano dofinansowanie w wysokości prawie 875 tys. zł, które może pokryć do 70 procent ogólnych kosztów. Prace prowadzone będą na odcinku o długości 950 m. Szerokość jezdni wyniesie 4 m. W tym przypadku prace wykona Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Korzenna, które położy tam nawierzchnię betonową.