„Zainwestuj w matematykę”  –  pod takim hasłem obchodzono w Szkole Podstawowej w Wojnarowej święto królowej nauk, które w tym roku połączono z Dniem Liczby Pi.

Oba wydarzenia w kalendarzu świat nietypowych sąsiadują niemal ze sobą. Dzień Matematyki wyznaczono na 12 marca, zaś Dzień Liczby Pi na 14 marca. W Wojnarowej program obchodów obu świąt był bardzo bogaty.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i zaprezentować nie tylko swoje umiejętności matematyczne, ale także artystyczne. Jedni mogli uczestniczyć w konkursie plastycznym „Zainwestuj w matematykę”, inni spróbowali swoich sił w konkurencji „Kostkowe algorytmy” czyli  układaniu kostki Rubika 3x3x3 . Emocje nie brakowało zwłaszcza, że uczniowie poszczególnych klas walczyli w turnieju o tytuł Mistrza Matematyki.

Efekty świętowania były obiecujące. Uczniowie nie tylko poradzili sobie z kostką Rubika, ale wykazali się dużą wiedzą na temat liczby π. Rywalizując o tytuł Mistrza Matematyki pokazali, że potrafią zrobić użytek zarówno ze swojej pamięci, jak i z matematyki. Organizatorki wyjątkowych obchodów Agnieszka Mirek i Bata Pawlik zadbały także o to, by publiczność także miała zajęcia, przygotowując dla niej pytania ze skojarzeniami matematycznymi w tle.