Wyimaginowaną podróżą po Europie przywitano wiosnę w Szkole Podstawowej w Siedlcach. Klasy 4, 5, 6, 7 i 8 przygotowały prezentacje multimedialne dotyczące wybranego przez siebie kraju.

Prezentacje wzbogacono o dodatkowe, niebanalne elementy Chłopcy z klasy szóstej wykonali grecką zorbę, a uczennice i uczniowie klasy 7 i 8 przygotowali przedstawienie dotyczące Wielkiej Brytanii i jej kultowych postaci takich jak np.: James Bond, Sherlock Holmes i doktor Watson, Wiliam Sheakespeare, Isaak Newton, Aleksander Fleming, Romeo i Julia, a także król. Najstarsze klasy zaprezentowały także Niemcy.

Dziewczęta z klasy szóstej zabrały wszystkich w świat gorącego flamenco aż do Hiszpanii, a ich młodsze koleżanki  z klasy 5 odkryły uroki Austrii. Portugalskie rozmówki poprowadzili chłopcy z klasy piątej.

Najmłodsza klasa zaprosiła z kolei do restauracji francuskiej, gdzie kucharz Pierre zaserwował specjały tej kuchni: bagietki, naleśniki crepes, croissanty czy różnorodne sery. Występom towarzyszyły stroje lub charakterystyczne dla danego państwa oraz piękne flagi i muzyka. Ponadto uczniowie w dwóch językach zaśpiewali i zagrali słynną piosnkę „Panie Janie”.