Punkt promocyjny 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostanie uruchomiony w najbliższą niedzielę, 19 lutego, w Korzennej. Zainteresowani wstąpieniem w szeregi terytorialsów będą mogli zasięgnąć pełnej informacji w tej sprawie i obejrzeć wojskowy sprzęt. W weekend na terenie gminy przeprowadzone zostanie także szkolenie wojskowe.

Punkt promocyjny będzie otwarty od godz. 9:30 do 13:00 w siedzibie 3 kompanii lekkiej piechoty w Korzennej (przy boisku piłkarskim).Do dyspozycji zainteresowanych służbą w Wojsku Obrony Terytorialnej będą m.in. rekruterzy, którzy udzielą szczegółowych informacji o warunkach i zasadach rekrutacji. Będzie też okazja, by obejrzeć sprzęt wojskowy.

Na terenie gminy pojawi się także licząca około 100 osób grupa żołnierzy WOT, która odbędzie trwające dwa dni w szkolenie taktyczne na terenie należącego do wojska kompleksu w Wojnarowej. Obejmować będzie m.in. elementy pozorowanej walki. Szkolenie trwać będzie w sobotę od godz. 8:00 do 18:00 oraz w niedzielę od 7:30 do 13:00.

Biorący udział w szkoleniu żołnierze będą przemieszczać się drogami publicznymi w sposób nie ograniczający ruchu. Organizator szkolenia zabezpieczy teren szkolenia i zapewni służby porządkowe, które zadbają o utrzymanie płynności w ruchu drogowym. Ich zadaniem będzie tez demontaż tymczasowego oznakowania i uporządkowanie terenu po szkoleniu. Ze względów bezpieczeństwa nie należy ani fotografować szkolenia ani rejestrować jego przebiegu za pomocą jakichkolwiek urządzeń nagrywających.