Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję w związku z kradzieżą paliwa z maszyn budowlanych m.in. na terenie gminy Korzenna. Łupem rabusiów padły również elektronarzędzia.

Jak informuje kom. Justyna Basiaga, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu, zgłoszenia o kradzieżach na terenie gminy Grybów i gminy Korzenna docierały do policji od kilku miesięcy. Złodzieje kradli olej napędowy z koparek i samochodów ciężarowych oraz elektronarzędzia.

W trakcie dochodzenia funkcjonariusze ustalili, że we wszystkich przypadkach sprawcy działali w podobny sposób. Wybierali głównie niestrzeżone place budów oraz samochody zaparkowane z dala od zabudowań i pod osłoną nocy, za pomocą gumowego wężyka, spuszczali paliwo do kanistrów, po czym odjeżdżali z miejsca zdarzenia.

Pozostawione ślady oraz informacje pozyskane operacyjne pozwoliły wytypować dwóch mieszkańców Grybowa w wieku 27 i 20 lat jako potencjalnych sprawców przestępstw. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Podejrzewani są o kradzież 550 litrów paliwa, za co grozi do 5 lat więzienia. Ponadto policjanci przedstawili 20-latkowi dowody na dokonanie jeszcze innych przestępstwtj. kradzieży 230 litrów paliwa oraz elektronarzędzi. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat więzienia.