Nie tylko kulinarne atrakcje czekały na uczestników  Dnia Pieczonego Ziemniaka zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Łęce. Po degustacji ziemniaczanych potraw można było spalić przyjęte kalorie podczas gier i zabaw piknikowych.

Zgodnie z głównym motywem wydarzenia w roli głównej wystąpił jednak.. ziemniak. Jemu też uczennice i uczniowie SP w Łęce zawdzięczali możliwość usadowienia się na miejscu kierowcy traktora, bez którego trudno sobie dzisiaj wyobrazić wykopki. Uczestnicy pikniku dowiedzieli się, jak uprawia się ziemniaki, co zrobić, by były one smaczne i ile odmian ziemniaków można uprawiać. Najbardziej podobał się jednak ten punkt programu, w którym można było się przekonać, co z ziemniaków można przgotować i jak to smakuje.

Po ziemniaczanej biesiadzie była okazja, by spalić nieco kalorii np. w wyścigach w… workach na ziemniaki. Można tez było porzucać piłkami do bramek, pozjeżdżać na dmuchańcach,  pokonać tor przeszkód czy też konkurować w obieraniu i ważeniu ziemniaków i tworzeniu oryginalnych pieczątek. A to wszystko w miłej atmosferze i w promieniach słońca!