Jeszcze w tym roku ruszy budowa stadionu lekkoatletycznego w Wojnarowej – wynika z informacji przedstawionej przez wójta Leszka Skowrona podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Korzenna. Świadczy o tym także uchwalona zmiana w budżecie gminy, zwiększająca wydatki o 2,8 mln zł z przeznaczeniem na realizację tej inwestycji.

Pierwszy tego typu obiekt na terenie gminy stanie na działce komunalnej, znajdującej się powyżej kościoła. Wójt Leszek Skowron zadeklarował, że inwestycja będzie realizowana w szybkim tempie, ale zostanie podzielona na etapy. Stadion będzie się składał z boiska piłkarskiego, bieżni (6 torów na dystansie 100 m i 4 tory na dystansie 400 m), stanowiska do rzutu kulą i rzutu oszczepem, a także skoczni w dal. W planach jest również budowa trybuny, szatni, a także parkingu.

Jak zaznacza wójt Gminy Korzenna realizacja inwestycji to odpowiedź na zgłaszane zapotrzebowanie przez środowiska sportowe, którym brakowało tego typu obiektu. Równocześnie jest to również rozwiązanie problemu związanego ze sprzedażą gruntów pod budowę jednostki wojskowej, na których jest stadion użytkowany przez Orła Wojnarowa. Nowy obiekt będzie także do dyspozycji tego klubu.